Press "Enter" to skip to content

Marzec 2023. Przecinek Przed, Że

Miesięcznik. Powstaje na oczach Czytelników

Wstęp

Dzień dobry! O przepraszam, to nie dziennik, lecz miesięcznik. Miesiąc dobry! Uwaga, druga połowa marca to czas najśredniejszych dni w roku. Podobnie jak w końcówce września. Dlaczego ciut inaczej przeżywamy te dwa przełomy średniości? Otóż nie tylko dlatego, że tu dnia z dnia na dzień kosztem nocy przybywa, a tam z kolei odwrotnie. Powodem jest również dłuższe obowiązywanie czasu wschodnio-jagiellońskiego, a krótsze czasu zachodnio-piastowskiego. To znaczy, że w pierwszym dniu wiosny mamy w Polsce południe około godziny 12.00. A jak to będzie pół roku później? Zobaczymy. Bo południe to jedna rzecz ruchoma.

Zasłyszane

Życie polega na kombinowaniu. I na niczym więcej.

Mimo że

Jeżeli nas nie czytasz, Mimo-Wszystko-Czytelniku, to mimo że nie czytasz, wyjaśniamy, że powody (oprócz oczywistych) mogą być dwa: 1) bo nie nie mamy clickbaitów, więc nie trafiasz 2) bo piszemy krótko, więc nie trafiasz. Mimo że brzmi głupio, jest wielce prawdopodobne to.

Informacje z terenu

Wydano nakaz aresztowania Putina, tego bandyty z Rosji. On i tak się boi pojawić w terenie, bo wie, że w Polsce nie tylko wpuszcza się gaz łzawiący do pociągu, gdy jest podejrzenie, że niektórzy wsiedli bez biletu, ale też strzela się do pacjentów wybudzonych z narkozy czy do bitych studentów na juwenaliach.

Kącik filozoficzny

Książka

Film

Posłowie

Comments are closed.

Mission News Theme by Compete Themes.